Volejte: +420 27000 2700

Jaké rizika nám přináší internet věcí (IoT)?

Pokrok v elektronice, informatice a technologiích přináší téměř denně nová zařízení, aplikace a řešení, které by nám měly usnadnit život v soukromé i pracovní sféře. Rovněž jsme svědky exponenciálního růstu vzájemného propojování těchto zařízení a aplikací. Tento trend kromě toho, že přináší nesporné množství výhod, je také zdrojem nových rizik, které nesmíme zanedbávat.

 

Rizika ohrožení soukromí, utajení dat a kybernetické bezpečnosti již nejsou omezeny jen na počítače. Každé zařízení, které má IP adresu a je připojeno na internet, může být vystaveno ohrožením zvenčí.

 

V této souvislosti přinášíme pár tipů jak se chránit proti online útokům, které ohrožují zařízení připojená na internet.

 

Šifrování a ochranné zabezpečení

 

 

Zeptejte se výrobce, dodavatele nebo firmy zabývající se správou IT, jakou míru šifrování a bezpečnostních úrovní vámi používané zařízení využívají pro přenos nebo příjem citlivých údajů. Šifrování je velmi důležité zejména v případě, že může dojít k přenosu osobních nebo citlivých firemních údajů, které by se neměly dostat na veřejnost. I když žádná technologie není nenapadnutelná, firmy využívající víceúrovňové bezpečnostní systémy a vysokou úroveň šifrování minimalizují možnost útoků a úniků citlivých dat. Proto doporučujeme odhalit nedostatky v kryptografii a bezpečnosti čím dříve, abyste se vyhnuli finančním a jiným ztrátám, které potenciálně útoky mohou přinést.

 

Bezpečnostní procesy u dodavatele

 

 

Doporučujeme zjistit, jaké bezpečnostní procesy dodavatelé zařízení a technologií využívají při vývoji softwaru a zařízení připojených na internet, aby zredukovaly riziko poruch způsobujících bezpečnostní ohrožení. Velké renomované společnosti využívají bezpečnostní procesy pro zajištění využívání nejlepších praktik při vývoji softwaru a produktů. Na druhé straně menší společnosti mohou mít v této oblasti nedostatky. Proto je informace o jejich procesech velmi důležitá při výběru dodavatele.

 

Ochrana vašich informací u vašich partnerů

 

 

Víte jak vaši partneři využívají, chrání a sdílejí vaše informace? Zejména u nových zařízení ovládaných hlasem a využívajících umělou inteligenci je to velmi důležité. Tato zařízení jsou navrhovány, aby se učili o nás a našich potřebách s cílem usnadnit nám život. Ale na druhé straně jsou rovněž naprogramovány, aby pomohly firmám prodat více produktů. Proto se mohou stát terčem útoků, jejichž cílem je získání informací o vašem životě, rodině a o vaší nákupní historii.

 

 

Všechny tyto technologie ovlivňují náš soukromý i pracovní život. Pokud chcete vědět více o možných rizicích IoT pro vaši firmu, kontaktujte nás, velmi rádi vám zodpovíme vaše otázky a navrhneme řešení pro vyšší bezpečnost vašich zařízení a dat.

 

Kontaktní formulář